Start MwP Spis treści MwP 11/2014
Drukuj

Spis treści wydania drukowanego MwP 11/2014

Spis treści wydania drukowanego MwP 11/2014

Tematu numeru: Sztuka emocjonalnego brandingu

  • ARTYKUŁY Z TEMATU NUMERU:

    
  • Sprzedasz mniej bez emocji!

   Marta Szydlik

   Jeśli jeszcze komuś wydaje się, że racjonalnie podejmuje zakupowe decyzje i że na niego takie psychologiczne gierki nie działają, to bardzo się myli. Gdyby ludzie rzeczywiście mieli podejmować decyzje zdroworozsądkowo, to nie zawiązaliby nawet sznurówek od butów. »

  • Nieważne jak, ważne co!

   Maciej Boroń

   Chcemy w dobie clutteru i konwergencji mediów budować wyraźnie silniejsze emocje niż konkurencja? Przeznaczmy wyraźną część budżetu na długofalowe działania wizerunkowe i postarajmy się dostarczać wartościowy kontent, który pomoże pozostawić odpowiednie emocje w głowie i sercu konsumenta na dłużej.

  • Przestrzegaj czterech przykazań

   Krzysztof Reński

   Podziwiane marki – takie jak Apple, Harley-Davidson czy Zappos – nie kupiły miłości swoich fanów za punkty na kartach lojalnościowych. One postąpiły jak w rzeczywistym świecie relacji międzyludzkich i… okazały ją wcześniej.

  • Mobilnie kupujemy spokojnie

   Anna Radyno

   Dotknięcie produktu na ekranie smartfona czy tabletu daje ponoć podświadomie podobne poczucie doświadczenia produktu, jak dotknięcie go w sklepie stacjonarnym.

  • Opakowanie wrażeń

   Mariusz Koncewicz

   Bohaterowie marek, którzy są doskonałymi przekaźnikami pozytywnych emocji, zazwyczaj maja jakąś fizys. Tak jak Mr. Clean (znany w Polsce jako Mr. Proper. Jeszcze parę lat temu myślano o wygaszeniu tej marki, która mimo bogatej historii zaczęła tracić zainteresowanie konsumentów. Zdecydowano się podjąć ostatnią próbę jej reanimowania i… z pozytywnym efektem.

  • Trend na gorące kampanie

   Bartłomiej Juszczyk

   Po przylocie na pasażerów czekała wspaniała niespodzianka. Zamiast walizek na taśmie bagażowej zobaczyli paczki z wymarzonymi prezentami. Było zaskoczenie, śmiech, wzruszenie, nawet łzy. I wielki rozgłos stosunkowo niewielkim kosztem.

  • Poszukiwani stratedzy z sercem i głową!

   Karolina Liberka/Dawid Szczepaniak

   „Nasz rynek desperacko potrzebuje strategów, którzy z jednej strony mają doświadczenie komunikacyjne, zjedli zęby na kampaniach wizerunkowych, ale z drugiej, wiedzą wszystko o narzędziach, które mnożą się jak grzyby po deszczu.To zdecydowanie jest zawód przyszłości w branży reklamowej”.

  • Szczere są kochane

   Piotr Bucki

   Emotional branding wpływa na lojalność klientów często na poziomie zupełnie irracjonalnym. I nie mówię tego o zwyczajach zakupowych żon arabskich szejków podczas nowojorskiego tygodnia mody.

  • Udział w umysłach i emocjach

   Jacek Kotarbiński

   Branding oparty wyłącznie na swoistej zmysłowości, w starciu z wyposażonymi w wiedzę smart shopperami, może szybko okazać się zwykłą wydmuszką.

NARZĘDZIA:

 
  • Zachęć młodszego, przekonasz starszego

   Michał Hryniszyn

   Igrek wyznacza obecnie trendy i doradza rodzicom, który produkt, np. telefon, telewizor lub samochód, nabyć lub gdzie zjeść. Starsi o pokolenie, Iksy, chętnie ich naśladują, bo dzięki temu czują się młodziej i mają poczucie właściwie podjętej decyzji.

  • Marki zerkają na blogerów

   Paweł Lipiec

   Powstało zaledwie 75 takich koszul w rozmiarach slim fit. Cena jednej wynosiła 349 zł. Rozeszły się na pniu! Wszystkie! Jeden wpis na blogu i koszule za ponad 26 tys. zł rozchwytano jak ciepłe bułeczki.

  • Kontent premium

   Joanna Kosman

   Weszliśmy już dawno w fazę kontentu premium – spersonalizowanych treści bazujących na badaniach z obszaru neuromarketingu. Odniesiemy sukces, jeśli konsument usłyszy szelest falban i poczuje zapach wełnianego płaszcza, którego nie miał okazji nigdy dotknąć. »

  • Kampania? Postaw na efekt!

   Jacek Knosek

   Twojej firmie brakuje klientów? Oni czekają w internecie – czytamy w artykułach analizujących rynek reklamy online i rozmaite kampanie e-mailingowe. Autorzy zapewniają, że można w relatywnie prosty i tani sposób dotrzeć do nowych odbiorców i zwiększyć zysk z prowadzonej działalności. No tak, niby racja… Ale jak się do tego konkretnie zabrać?

  • Jest klient, jest rozliczenie

   Wojciech Starzewski, Marcin Michalski

   W praktyce walki o lojalność klientów liczą się głównie kampanie ATL, gdyż służą budowaniu świadomości. A gdyby tak wykorzystać internet do stworzenia komunikacji za półdarmo z konsumentami, którzy polubili naszą markę?

  • YouTube, bardzo proszę!

   Łukasz Chwiszczuk

   Coraz mniej z nas ogląda tradycyjną telewizję. Reklamy wideo i serwis YouTube mają natomiast coraz większy wpływ na świadomość produktów w naszych umysłach.

  • Projektujesz dla dzieci – włóż trampki

   Izabela Strońska

   Zacznijmy od sloganu: aby dobrze zaprojektować produkt czy usługę, należy wejść w buty użytkownika. Jasne. Ale w takim razie, w przypadku projektowania dla dzieci, należy wejść w buty dziecka. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić…

  • Bezpański klient 50+

   Barbara Frątczak-Rudnicka

   Myślenie o osobach w wieku 50+ jako o jednej grupie docelowej to tak, jakbyśmy chcieli uznać za jednorodną grupę osoby w wieku 0–49 lat. Nie ma żadnego sensu! »

OPINIE:

 
  • Dzieciaki, fejm, porno i hashtagi

   Krzysztof Winnik

   Łączy nas jedno – i my, i one nie wyobrażamy sobie życia bez social mediów. Ale dzieli bardzo dużo…

  • Trzecie oko

   Agnieszka Haponik

   Niekiedy słyszę opinie, że marketing wspierający działy sprzedaży nie jest prawdziwym marketingiem, że gra rolę służebną. Nie jest to prawdą.

  • CASE STUDY:

  • Procontent Communication/ Grupa Polpharma. Ciśnienie na życie

   Edyta Płuciennik-Skalska

   Wyzwaniem kampanii „Ciśnienie na życie” była nie tylko edukacja nt. profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego, lecz przede wszystkim nakłonienie Polaków do regularnej kontroli ciśnienia tętniczego krwi oraz skierowanie do lekarza osób, których wyniki odbiegają od normy.

ANALIZY:

 
  • Grzechy główne w obsłudze klienta

   Artur Noga-Bogomilski

   To jedno z kolejnych zaskoczeń w naszym rankingu. Prawie jedna piąta konsumentów bezustannie skarży się na niemiłą, nieuprzejmą i opryskliwą obsługę. Mają wrażenie, że obsługujący ich pracują jak za karę, skarżą się na kompletny brak zaangażowania i traktowanie klienta jak przeszkodę.

  • Prawdziwe relacje z detalistą

   Marek Kosakowski

   Większość producentów FMCG, tworząc strategię działania w punkcie sprzedaży, skupia swoją uwagę m.in. na: dostępności produktu, ekspozycji, strategii cenowej oraz rekomendacji zakupu. Za sterami każdego sklepu stoi jednak człowiek.

  • Kobiety w sieci są ostrożne

   Agnieszka Łopatowska

   Niemal zawsze robimy kilka rzeczy jednocześnie, jesteśmy ciekawe nowości, chcemy być oryginalne i móc wszystko wypróbować na własnej skórze. Nie inaczej kobiety podchodzą do reklamy w internecie. Multiscreening, mobilność, możliwość testowania produktów – to najważniejsze z najnowszych trendów w internetowej reklamie skierowanej do kobiet. »

  • Idealny marketing na 42 km

   Anita Chabrowska

   Maraton nowojorski (2 listopada) to największa na świecie masowa impreza biegowa. Tak perfekcyjnie jest zorganizowany, że warty analizy marketingowej.

FELIETON MARKETINGOWY:

 
 • Frymark uczuć

  Jan Hartman

  Zwykły człowiek jest bez szans. Umiejętność manipulowania uczuciami innych ludzkość posiadła w stopniu imponującym. Każdego można omamić i omotać.

 

SPIS TREŚCI WYDANIA DRUKOWANEGO

 
 

 

 

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celu ułatwienia Państwu korzystania z naszych stron, a także w celach statystycznych i reklamowych.
Ustawienia dotyczące zapisywania przez stronę plików cookies możecie Państwo sprawdzić i zmienić w ustawieniach używanej przeglądarki.

Wiem, Zamknij