Start MwP Spis treści MwP 7/2015
Drukuj

Spis treści wydania drukowanego MwP 7/2015

Spis treści wydania drukowanego MwP 7/2015

Tematu numeru: Digitalny storytelling

ARTYKUŁY Z TEMATU NUMERU:

 
 • Dziewczynka patrząca na gruzy

  Grzegorz Kosson

  Dawno już żadna akcja nie rozpaliła polskiego internetu tak bardzo, jak próba odpowiedzi na pytanie – kim jest dziewczynka ze zdjęcia z 1946 r.? Akcja poszukiwania bohaterki zdjęcia była powiązana z zainspirowaną nim książką – „Gruzy, czyli obrazy zwycięstwa”, której twórcą jest autor tego case study.

 • K2Media/Costa Coffee. Inspirowanie kawą

  Joanna Troszyńska, Joanna Szwilling

  Przykładem niestandardowego podejścia do obecności na Instagramie jest COSTAgram. Na tym kanale instagramersi w zabawny, wizualny sposób mogą doświadczyć i zgłębić świat COSTA COFFEE i dowiedzieć się wiele o jej produktach.

 • Niekończąca się e-historia

  Michał Capiński, Irena Mrozek

  Kiedyś, dawno, dawno temu było tak, że to opowiadacz historii wybierał dla niej sposób narracji i okoliczności jej wygłaszania. Ale przyszła cyfryzacja i zburzyła stary porządek. Dzisiaj nie tylko opowiadający gra pierwsze skrzypce w przekazywaniu historii – coraz większą rolę odgrywa w niej słuchający, czyli użytkownik.

 • Opowieść na stronie

  Magdalena Marciniak

  Choć storytelling kojarzymy zwykle z rozbudowaną narracją, postaciami, konfliktami i dobrymi zakończeniami, w których marka zwycięsko wraca z pola bitwy, to ma on do zaoferowania dużo więcej – szczególnie na gruncie digitalu, w tym także w projektowaniu stron internetowych.

 • Skrojony pod buzz

  Szymon Ślipko

  Nie ma dobrego digital storytellingu bez skrojenia go pod social media i obecności w nich. Właśnie one generują buzz zdolny do przekazywania emocji i angażowania odbiorców. Tam nasz digitalowy przekaz może żyć drugim życiem, mieć kolejne odsłony, wersje.  »

 • Każdemu jego własny film

  Adam Gołub

  Za każdym razem, kiedy realizujemy kampanię spersonalizowanego wideo, to mamy rekordzistów, którzy po dwadzieścia kilka razy oglądają swój film.

 • Koty storytellingu

  Przemysław Fura

  Czy film obejrzany w kinie to storytelling, a ten sam oglądany e‑serwisie YouTube to już digital storytelling?

WYWIAD:

 

NARZĘDZIA:

 
 • Zero presji, czyli Snapchat

  Martyna Tarnawska

  Na czym polega fenomen Snapchata? Dlaczego miliony ludzi oszalały na punkcie tej aplikacji i już co 5. użytkownik social mediów jest jej zwolennikiem?

 • Lajk-apokalipsa

  Piotr Prajsnar

  Jakiej lekcji wielka ucieczka fanów udziela biznesowi, a zwłaszcza branży marketingowej? Czy da się odzyskać uciekinierów z Facebooka?

 • Zenon, który zaczął widzieć ceny

  Radoslaw Walczak, Wojciech Kaczmarek

  Oto może trochę dziwny, ale i pouczający przypadek Zenona, statystycznego mieszkańca Radomia, który stał się smart shopperem.  »

 • Miękki marketing różu

  Joanna Stopyra

  Jedne kobiety kochają różowy, inne go nienawidzą. Zaryzykuję tezę, że jednak większość pań ma choćby pojedyńczą rzecz, np. szminkę, szpilki, gadżet czy ubranie w odcieniu różowego. W czym zatem tkwi tajemnica sukcesu marketingowego tego dziewczyńskiego koloru?

 • Temat jako przynęta

  Kamila Majcher

  Mówi się, że aby zapobiec przekierowaniu wiadomości do folderu spam, trzeba unikać słów typu gratis czy darmowy. Niezupełnie, bo jak wskazują badania, istnieje niewielka zależność pomiędzy używaniem takich słów a spamowym wyrokiem.

 • Zanim stworzysz aplikację mobilną

  Patrycja Walencik

  Jeśli klient nie wykazuje się lojalnością wobec twojej marki, czy warto twórzyć dla niego kosztowną mobilną aplikację sprzedażową?

 • Cialdini mobilnie

  Piotr Biegun

  Sześć zasad Roberta Cialdiniego jest wciąż podstawą sprzedaży i działań marketingowych w wielu branżach. Mają głębokie podstawy psychologiczne, dlatego są takim skutecznym narzędziem w rękach sprawnych twórców gier i aplikacji.

 • 111 słów na stronie

  Artur Jabłoński

  Świadomość tego, jak internauci czytają, powinna całkowicie zmienić sposób, w jaki podchodzimy do pisania tekstu.  »

 • Startup, który dużo może

  Bartosz Filip Malinowski

  Cechy, które powinny stanowić litanię każdego przedsiębiorstwa chcącego wykorzystać narzędzia, trendy i wiedzę w realiach nowej ekonomii: oszczędność, otwartość i zaangażowanie.

 • Jak sprzedać wieżowiec nocą

  Patrycja Rabińska

  Nie każdy event pasuje do każdej branży, ale warto śledzić to, co się dzieje w mieście, co jest na czasie i starać się wpisywać z własnymi pomysłami na spotkania, które wyznaczają rytm miasta.

 • Jak pokazano figę dyktatorskiej marce

  Roman Szymczak

  Ku rozwadze producentów! Nie jest to bowiem przypadek wyjątkowy, odosobniony. Warto bacznie zwracać uwagę na zmiany polityki cenowej.

 • Paliwa i hot dogi

  Bartłomiej Dudka

  Stacje benzynowe zmieniły się nie do poznania. O sile marki decyduje już nie tylko jakość paliwa, ale też dostępne tam, atrakcyjne dla klientów rozwiązania.

ANALIZY:

 
 • Piękna dusza na sprzedaż

  Katarzyna Królak-Wyszyńska, Sargheve Sukumaran

  Wystarczyło 30 godzin, by klienci kupili milion zegarków! Każdy drobny szczegół doświadczenia podczas kupowania tego produktu był zaprojektowany i zrealizowany tak, aby klienci poczuli silną więź z marką. No i poczuli – i to jeszcze w fazie przedsprzedaży!

 • Jak klika 650 milionów Chińczyków

  Justyna Adamczyk

  Dzisiejsze Chiny są wielką areną e-biznesu otwartą na międzynarodowe relacje. To niekwestionowany lider, który kreuje i wyznacza nowe kanony na szybko rozwijającym się rynku e-commerce.

 • Samosia z Wrażliwcem na zakupach

  Joanna Stopyra

  Zabawny wiersz o Zosi Samosi Juliana Tuwima jest aktualny dziś bardziej niż kiedykolwiek. Wszak – jak wynika z raportu „Gender Factor – męskie branże w kobiecych rękach” – Zosie Samosie i Modni Wrażliwcy to nowy typ klientów, którzy wymykają się utartym stereotypom.

OPINIE:

 
 • Jak być wyjątkowym.

  Piotr Wojciechowski

  Marketing cech produktu się kończy. Idzie nowe. To marketing doświadczeń.

 • Zwaieszki i fame

  Przemysław Madajczyk

  Poprzez takie podejście programy lojalnościowe wydają się reliktem przeszłości.

 • Jak stracić sekundy i miliony

  Julia Izmałkowa

  Jeżeli nie możesz reklamy zrozumieć w biegu, jest ona albo ucałowaniem dla ego twórców, albo tylko ciekawą (lub nie) wariacją na temat rzeczywistości.

CASE STUDY:

 
 • NOMONO/Browar Solipiwko. Browarnik domowy rzuca wyzwanie

  Marta Michałowska

  Wojciech Solipiwko, doświadczony piwowar domowy, postanowił stworzyć swoje własne piwo i wyjść na polski rynek z profesjonalnym produktem. Ale dobry produkt nie obroni się sam.

 • VML Poland/Orange. Serce i Rozum w chmurze

  Ania Kostro, Łukasz Majewski

  Zostaliśmy poproszeni przez Orange Polska o stworzenie kampanii, która w niespotykany do tej pory sposób przyciągnęłaby odbiorców i utrwaliła główne cechy usługi, jaką jest Neostrada – szybkość, bezpieczeństwo i stabilność. Działanie skierowane miało być do wiernych fanów Serca i Rozumu.

RAPORT:

 
 • Kupujemy tu i tam

  Marcin Rutkowski

  Mamy bardzo dobry czas dla zakupów w sieci. Sektor e-commerce z roku na rok odnotowuje dwucyfrową stopę wzrostu. To wszystko dzięki zmianie przyzwyczajeń i zachowań Polaków kupujących w sieci. Postanowiliśmy sprawdzić, jaki wpływ będą miały te zmiany na cały handel.

TRENDY:

 
 • Siri i AGD nam nie odpuszczą

  Marcin Krawczyński

  Samochody nauczą się, jak wioząc nas do pracy nie przejechać kota, ominąć roboty drogowe, zatrąbić na rowerzystę i znaleźć ostatnie miejsce parkingowe w centrum Warszawy.

FELIETON MARKETINGOWY:

 
 • Nasz ślad

  Jan Hartman

  Ślad to znak, lecz jednocześnie trop. Ślad marki, odciśnięty w czyimś doświadczeniu, może zaprowadzić odbiorcę, uwiedzionego historią zapisaną w napotkanym przypadkiem filmiku, wprost do sklepu.

 

SPIS TREŚCI WYDANIA DRUKOWANEGO

 
 
 

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celu ułatwienia Państwu korzystania z naszych stron, a także w celach statystycznych i reklamowych.
Ustawienia dotyczące zapisywania przez stronę plików cookies możecie Państwo sprawdzić i zmienić w ustawieniach używanej przeglądarki.

Wiem, Zamknij