Start MwP Spis treści MwP 12/2015
Drukuj

Spis treści wydania drukowanego MwP 12/2015

Spis treści wydania drukowanego MwP 12/2015

Tematu numeru: Konsument przewidywalnie nieracjonalny

 

ARTYKUŁY Z TEMATU NUMERU:

 

ANALIZY:

 

NARZĘDZIA:

 
 • Kto jest lepszy niż fan

  Bartłomiej Rak

  Najczęściej za działania contentowe biorą się marketingowcy. To nie są osoby wprawione w tworzeniu treści. Owszem – znają narzędzia i nośniki, ale to nie wystarcza. Na Zachodzie od kilkunastu miesięcy duże podmioty przejmują całe działy dziennikarzy z mediów tradycyjnych i tworzą z nich wewnętrzne redakcje, odpowiedzialne za tworzenie treści.  »

 • Pokaż się od kuchni

  Szymon Lisowski

  Marki rzadko decydują się na wybór Instagrama jako głównego kanału komunikacji w mediach społecznościowych, uważając, że ma zbyt wiele wad. Ale dla niektórych nad wadami przeważają zalety.

 • Lojalność niczym czuły flirt

  Kamil Kociszewski

  Olśnił mnie film „Ona”, w którym bardzo sugestywnie przedstawiono, co musi się dziać między klientem i marką, żeby zbudować trwałą relację i wynieść ją poza płaszczyznę wymiany towarowo-pieniężnej.

 • Jak podejść shoppera

  Tomasz Bogdanowicz

  Jakie działania shopper marketingowe podejmują marki, a jakie sklepy? Które z nich mają największy wpływ na klientów?

 • Gorące 10 sekund

  Joanna Stefaniak

  Snapchat jako narzędzie, którego prowadzenie nie wymaga od nas większych nakładów finansowych, może stać się ogromną pokusą dla marketingowców, zwłaszcza tych, którzy lgną do nowych rzeczy, jak ćmy do światła.

 • Natywna z poczuciem humoru

  Artur Zawadzki

  Dobrze przemyślana, wysokiej jakości treść może budować nieosiągalne innymi narzędziami zaangażowanie użytkowników. Jak jeszcze można ją wykorzystać, aby pracowała na wizerunek i realizację celów biznesowych? Przyjrzyjmy się, co ma do zaoferowania reklama natywna i kto z sukcesem z niej już korzysta.

 • Przyłapać klienta na decyzji

  Łukasz Gujski

  Kontekst, w jakim się znajdujemy, bardzo często ma zasadniczy wpływ na nasze zachowanie i decyzje zakupowe. Ten wpływ bywa nawet większy niż wyznawane poglądy, wartości i opinie.

 • Digital szyty na miarę

  Kamil Kaniuk

  Kluczowe dla osiągnięcia przewagi konkurencyjnej będzie znalezienie partnera technologicznego – zwinnej firmy typu software house potrafiącej pogodzić potrzeby digitalowe marki z umiejętnościami doradczymi i produkcyjnymi, pozwalającymi stworzyć szyte na miarę rozwiązania webowe.

 • Dotyk otwiera kieszenie

  Joanna Bociąg

  Osobiste doświadczenie ciężaru kubka czy filiżanki w dłoni, sprawdzenie opuszkami palców faktury materii i jakości wykończenia – to są aspekty, które mają istotny wpływ na całokształt odbioru produktu i finalnie podjęcia decyzji zakupowej.

 • Sprzedaż aromatyzowana

  Iwona Kliś

  W jednym z testów umieszczono dwie identyczne pary butów w dwóch identycznych pomieszczeniach. Jedyną różnicą był zapach – w jednym z tych pokojów zastosowano delikatną woń kwiatów. Aż 84 proc. uczestników badania wybierało obuwie właśnie z aromatyzowanego pomieszczenia.

 • Przekonać niedowiarków do UX

  Daria Plutecka

  Jeśli badamy funkcjonalność serwisu internetowego, o wiele bardziej niż to, ile osób nie znalazło jakiejś funkcjonalności, powinno nas interesować, dlaczego jej nie znalazły, gdzie by się jej spodziewały, jakie są ich preferencje, po jakich ścieżkach się poruszały oraz jakiego rodzaju są użytkownikami.

 • Korzyści prospołecznej marki

  Kamila Bilska

  Marketing społecznie zaangażowany to działanie, które przyczynia się do pomnożenia zysków partnerów biznesowych i do rozwiązywania problemów społecznych.

OPINIE:

 
 • Sfer wyczuwanie

  Bartłomiej Juszczyk

  Działania z blogo- i vlogosferą powinny prowadzić do generowania konkretnych zysków, a nie zawsze tak się dzieje.

CASE STUDY:

 
 • FreshMail/bdsklep.pl Jak zrobić klientów z nieaktywnych

  Marcin Kociuba, Łukasz Dragosz

  Dowiedz się, jak długofalowo budować lojalność klientów, jednocześnie zwiększając liczbę nowych zakupów.  »

 • GoldenSubmarine/SEAT. Na pohybel rutynie: Leon X-Perience

  Wincenty Kokot

  Zintegrowana kampania towarzysząca wejściu na rynek modelu Leon X-Perience zyskała uznanie w oczach klientów, a także branżowych ekspertów, otrzymując m.in. nominację w kategorii strona brandowa w konkursie MIXX Awards 2015. Przekonajcie się, co zadecydowało o jej powodzeniu.

 • MillionYou/Bank Zachodni WBK. Kreatywne wideo zcrowdsourcingu

  Jan Kasprzycki-Rosikoń

  Aktywne poszukiwanie jakościowych i dobrze dopasowanych treści, połączone z chęcią zaangażowania grupy docelowej Banku Zachodniego WBK, zaowocowało udaną kampanią crowdsourcingową.

 • They.pl/AccorHotels. Content na 111metrach

  Patrycja Rogacz

  AccorHotels, największa sieć hotelowa w Europie, postanowiła zwiększyć swoją widoczność w internecie i przedstawić firmowane przez siebie hotele jako miejsca inspirujące do niecodziennych aktywności. Dzięki atrakcyjnemu contentowi udało się osiągnąć sukces.

FELIETON MARKETINGOWY:

 
 • Niemodna większość

  Jan Hartman

  Kupują sobie ubrania i sprzęty tańsze i mniej efektowne, niż to wynikałoby z ich zamożności. Zdają się nie zauważać reklam i nie pragnąć tych wszystkich rzeczy… Ignorują nas?

 

SPIS TREŚCI WYDANIA DRUKOWANEGO

 
 
 

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celu ułatwienia Państwu korzystania z naszych stron, a także w celach statystycznych i reklamowych.
Ustawienia dotyczące zapisywania przez stronę plików cookies możecie Państwo sprawdzić i zmienić w ustawieniach używanej przeglądarki.

Wiem, Zamknij