Start MwP Spis treści MwP 1/2017
Drukuj

Spis treści wydania drukowanego MwP 01/2017

Spis treści wydania drukowanego MwP 01/2017

Tematu numeru: Jak zdobyć uwagę klientów

 

ARTYKUŁY Z TEMATU NUMERU:

 

ANALIZY:

 
 • e-Fan na wagę złota

  Juliusz Kornaszewski

  Ich charakterystyka znacząco odbiega od stereotypu, który przedstawia graczy jako pryszczatych, zamkniętych w sobie nastolatków, żyjących w cyfrowym świecie.

 • Pięć noworocznych postanowień

  Robert Paszkiewicz

  Styczeń jest tradycyjnie czasem nowych postanowień. Ale aby nie wpaść w retorykę czubka własnego nosa, tzn. „moje przewidywania zakładają zwiększenie popytu na oferowane przeze mnie produkty”, proponuję przyjąć jako drogowskaz raczej oczekiwania klientów.

NARZĘDZIA:

 
 • Mistrzowie marketingu szeptanego

  Dominik Wierusz-Walknowski

  Milionowe budżety nie są konieczne, by wylansować markę. Nie celebryci bowiem, lecz sami klienci i użytkownicy mogą być najlepszymi ambasadorami produktów.

 • Święty Graal copywritingu. 6 słów!

  Piotr Bucki

  „Diagnozuję gruźlicę w kwadrans. Bez laboratorium”. To zdanie zaprojektował jeden z uczestników moich warsztatów. Było ono efektem ukochanego przeze mnie ćwiczenia: a six word pitch.  »

 • Dobre praktyki w tworzeniu e-mailingu

  Joanna Olszewska

  Usuwanie zbędnych e-maili z poczty to nasza codzienność. Powinniśmy się więc sami starać, aby wiadomości od nas nie dzieliły losu spamu.

 • Event reaktywacja

  Jonasz Wiercioch

  W dobie kłopotów mediów masowych z wywołaniem reakcji potencjalnych klientów event marketing jest coraz chętniej wykorzystywany jako narzędzie do promocji firm i marek.

 • Codzienne narzędzia dla PR-owca

  Robert Tarnowski, Marcin Kuchno

  W PR-owej plątaninie informacji, raportów, eventów, spotkań i deadline’ów wyjątkowo łatwo się pogubić. Z pomocą w naszej codziennej pracy przychodzą aplikacje i usługi, dzięki którym wykonanie wszystkich zadań staje się dużo prostsze.

 • Sampling w akcji

  Łukasz Wołek

  Wprowadzenie produktu na rynek to często długi proces, który wiąże się z niemałymi kosztami. Coraz trudniej jest zaskoczyć odbiorców nowym produktem, jednocześnie wzbudzając ich zainteresowanie i osiągając oczekiwany efekt sprzedażowy.

 • Sport wzmacnia firmy

  Anita Chabrowska-Karpińska

  Firmowe drużyny sportowe realizują cele podobne do tych, które stawia się przed wyjazdami typu team building – tyle że realizuje się je nie raz na jakiś czas przez pół tygodnia, ale praktycznie przez 365 dni w roku.

 • Loteria w służbie marki

  Katarzyna Popielarczyk

  Loteria promocyjna jest jednym z najpopularniejszych narzędzi prosprzedażowych wykorzystywanych przez firmy. Nic w tym dziwnego – jest bardzo atrakcyjna zarówno z perspektywy konsumentów, jak i marek.

 • Marka osobista – sukces i ryzyko

  Marta Chalimoniuk-Nowak

  Gdy wszyscy klienci salonu fryzjerskiego chcą korzystać jedynie z usług znanej sobie pani Krysi, właścicielki zakładu, a wszyscy pacjenci zapisują się jedynie do szanowanej pani profesor, a nie innych lekarzy w placówce, zaczynają się piętrzyć problemy.

WYWIAD:

 
 • Ten nasz wychuchany lead

  MwP z Łukaszem Kosuniakiem z Samsung Polska

  Rozmowa na temat praktycznych korzyści, które przynosi wprowadzenie do firmy marketing automation.

OPINIA:

 
 • Krzyk w reklamie

  Jarosław Świątek

  Przekonanie, że trzeba krzyczeć, żeby być usłyszanym, jest w świetle najnowszej wiedzy neuropsychologicznej po prostu błędne.

CASE STUDY:

 
 • Provident Polska/Blog CozTymHajsem.pl:
  Finansowy spontan pod kontrolą

  Karolina Łuczak

  Provident znalazł sposób na krzewienie wiedzy o finansach.

 • OS3/Barlinek:
  Zacznij od podłogi. Aranżator cię poprowadzi!

  Maciej Hilt

  Przypadek marki Barlinek udowadnia, że nawet producent podłóg może opowiadać przyciągającą i atrakcyjną dla odbiorców historię.

 • BeeStudio/Ekospalarnia Kraków:
  Co ty wiesz o swoich śmieciach

  Justyna Kamisińska

  Jesteśmy agencją marketingową. Wiele potrafimy, ale opowiedzenie historii o spalaniu odpadów, siarczkach, metodzie niekatalitycznej redukcji tlenku azotu, w sposób zrozumiały, atrakcyjny i ciekawy dla dziecka, wydało nam się niemal niemożliwe…

 • Sensorberg/Multikino:
  W kinie telefon powinien być włączony

  Dominik Wartecki

  Telefon w kinie? Jak najbardziej. Zbudowana przez Multikino i Sensorberg sieć beaconów sprawia, że użytkownicy smartfonów mają w kinie łatwiej.

 • Progressivo PSV/Stary Browar:
  #twójstary odświeża wizerunek

  Mateusz LIpski

  Nawet najlepsza kampania wizerunkowa nie przyniesie spodziewanych efektów, jeżeli koncepcja kreatywna przesłoni autentyczność i wiarygodność marki klienta.

TRENDY:

 
 • Zwinny marketing i omnichannel

  Magda Górazda

  Można odnieść wrażenie, że jako marketerzy bierzemy udział w szalonym wyścigu bez mety, w którym musimy nadążać za pojawiającymi się trendami i narzędziami marketingowymi. Jak utrzymać tempo i nie dać się prześcignąć zmianie?

PSYCHOLOGIA BIZNESU:

 
 • Internet nas zreorganizuje

  Mirosław Tarasiewicz

  Im dłużej pozostajemy w sieci, tym bardziej przyzwyczajamy swój mózg do zachowań polegających na rozpraszaniu uwagi, może szybkim i wydajnym przetwarzaniu informacji, ale niestety bez głębszego skupiania się na żadnej z nich. A to już zaczyna być groźne.

FELIETON:

 
 • Spójrz i pokochaj

  Jan Hartman

  Czy marketing jest nieustającym stręczeniem towaru? Konkursem piękności? Cóż, te niezbyt pochlebne metafory narzucają się same. Trzeba się z nimi zmierzyć.

 

SPIS TREŚCI WYDANIA DRUKOWANEGO

 
 
 

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celu ułatwienia Państwu korzystania z naszych stron, a także w celach statystycznych i reklamowych.
Ustawienia dotyczące zapisywania przez stronę plików cookies możecie Państwo sprawdzić i zmienić w ustawieniach używanej przeglądarki.

Wiem, Zamknij