Start MwP Spis treści MwP 10/2018
Drukuj

Spis treści wydania drukowanego MwP 10/2018

Spis treści wydania drukowanego MwP 10/2018

Tematu numeru: SOCIAL I CONTENT. EKSPERCKIE PORADY

 

ARTYKUŁY Z TEMATU NUMERU:

 

NARZĘDZIA:

 
 • Najtrudniejsza bariera w sprzedaży

  Agnieszka Szklarczyk

  Jak marketer ma dopilnować, aby jak najwięcej potencjalnych klientów z najwyższej części lejka sprzedażowego „przelało się” do części kolejnej? Jak klienta teoretycznego przemienić w rzeczywiście zainteresowanego?

 • Social innowacje w trade marketingu

  Grzegorz Osóbka

  Social selling to nie tylko bezpośrednia sprzedaż na Facebooku czy Instagramie. Inny skuteczny sposób łączy w sobie rekomendacje, testy, influencerów oraz elementy trade marketingu. Mogą z niego korzystać zarówno e-sklepy, jak i sklepy tradycyjne.

 • Strategia e-mailowa z punktu widzenia klientów

  Renata Gajoch-Bielecka

  „Jeśli social media to cocktail party, to e-mail marketing jest jak kameralne spotkanie przy kawie” – uważa amerykański marketer i autor popularnych publikacji Eric Harbison.  »

 • Namingowe ścieżki: zawadiacka, prowokująca nazwa

  Konrad Gurdak

  Istotne w namingu jest, aby z gracją zaczepić odbiorcę i pokazać mu się z dobrej, niebanalnej strony. Jak sieć pizzerii Gruby Benek czy bloger modowy Ekskluzywny Menel.

 • Czy możesz pisać do klienta „bez kitu”?

  Angelina Sielewicz

  „Pracuję w start-upie” – to dziś często słyszana, żeby nie powiedzieć oklepana, wypowiedź. Oklepany jednak nie jest język, którym młode biznesy posługują się i komunikują ze światem. Czasem wydaje się bliski, bardzo zrozumiały, a czasami absurdalny i balansujący na granicy dobrego smaku. Dobrze to czy źle?

 • Kilka chwytów na frekwencję

  Dagmara Kochańska, Jonasz Wiercioch, Mateusz Zmyślony, Filip Filar, Michał Szkotak

  Mierzenie efektów contentu i social mediów jest skomplikowane, dlatego prędzej czy później wielu marketerów decyduje się przeprowadzić prosty event branżowy: spotkanie, warsztat, śniadanie, meetup. Pozostaje jeszcze problem, co zrobić, by zaproszeni przyszli?

ANALIZY:

 

OPINIE:

 
 • Szybka kuracja dla marketingu

  Justyna Wojtaszczyk

  Jeśli firmowe działania realizujesz zgodnie ze sztuką, a jednak nie do końca skutkują, to być może… zabrakło zdrowych podstaw?

 • Marketing i sztuka myślenia

  Diana Stachera

  Jest narzędziem, które pozwala poznawać rzeczywistość – cały otaczający nas świat, również zawodowy. Jak ważna jest umiejętność myślenia w codziennej pracy specjalistów odpowiedzialnych za działania komunikacyjne?

GŁOSY NA CZASIE:

 
 • Marlboro Man na emeryturze

  Łukasz Załuski

  Czasy Marlboro Mana i skierowanych do mężczyzn reklam pokazujących twardzieli w wyidealizowanych, męskich sytuacjach, minęły z końcem XX wieku. Dzisiejsi mężczyźni wyzwolili się z tamtych schematów.

 • Dzieci portfeli nie mają, ale…

  Tomasz Chmielewski

  Podczas gdy większość komunikacji przeznaczona jest do osób dorosłych, niektóre marki obierają nieco inną strategię…

TRENDY:

 
 • Nieodparty urok namacalności

  Katarzyna Lipińska

  „Wymacane”, czyli dotknięte skórą, wyrobione palcami, staje się bardziej autentyczne i wyrafinowane niż to, co mają do zaproponowania w tej sprawie nawet najbardziej zaawansowane algorytmy.

CASE STUDY:

 
 • Q&A Communication/Komputronik. Ustrzel okazję

  Karolina Gajewska

  Czerwcowa kampania Komputronika była przygotowana w związku ze szczególnym zainteresowaniem Polaków piłką nożną oraz wzmożoną aktywnością związaną z kibicowaniem w trakcie najważniejszych sportowych zmagań polskiej reprezentacji.

 • Emlab/Showmax. Duch epoki na evencie

  Wojciech Małysz

  „Rojst” to bez wątpienia najgłośniejsza premiera sezonu. Fabuła, muzyka i wyjątkowy klimat serialu wymagały niebanalnej oprawy podczas eventu promocyjno-premierowego.

 • Old Spice. Prysznic z niedźwiedziem

  Ewelina Bojkowicz

  Sierpień okazał się miesiącem wyjątkowo upalnym, co stało się zalążkiem inspiracji dla eventu, który miał schłodzić warszawiaków.

PODATKI W MARKETINGU:

 
 • Nagrody za rekomendację i ich opodatkowanie

  Maria Pietrzyk-Wdowiak

  Stosowane powszechnie dla klientów nagrody za polecenie czy rekomendację produktu lub firmy innemu klientowi są opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych (PIT) i nie korzystają ze zwolnienia z opodatkowania z art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o PIT o zwolnieniu do 2000 zł dla sprzedaży premiowej (interpretacja dyrektora KIS).

FELIETON:

 
 • Marketing na dobranoc

  Jan Hartman

  W marketingu jest bardzo ważne, by odbiorca komunikatu otrzymał spokój i pewność, że dość się już naszukał. To wielka ulga wylogować się i odejść od komputera.

 

SPIS TREŚCI WYDANIA DRUKOWANEGO

 
 
 

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celu ułatwienia Państwu korzystania z naszych stron, a także w celach statystycznych i reklamowych.
Ustawienia dotyczące zapisywania przez stronę plików cookies możecie Państwo sprawdzić i zmienić w ustawieniach używanej przeglądarki.

Wiem, Zamknij