Start MwP Spis treści MwP 11/2017
Drukuj

Spis treści wydania drukowanego MwP 11/2017

Spis treści wydania drukowanego MwP 11/2017

Tematu numeru: MARTECH, CZYLI MARKETINGOWE IT W PRAKTYCE

 

ARTYKUŁY Z TEMATU NUMERU:

 
 • Marketing w cyfrowym środowisku

  Mariusz Ludwiński

  Przejście marketingu w środowisko cyfrowe oznacza nie tylko możliwość korzystania z nowych kanałów dotarcia do odbiorców, ale też konieczność stosowania zupełnie nowych narzędzi do kreacji, uruchamiania, zarządzania, monitorowania i analizowania efektów kampanii.

 • Kampania masowa z ludzką twarzą

  Maciej Król

  Jeżeli twoim jedynym wskaźnikiem sukcesu jest CTR, zdecydowanie powinieneś solidnie potrząsnąć masowym marketingiem w twojej firmie – dla jego i twojego dobra.Masz szansę pokazać klientom ludzką twarz swojej firmy.  »

 • CRM/social dla sprzedawcy

  Justyna Klimuk

  Stworzony przez LinkedIn tzw. Social Selling Index pokazuje, że używanie w sprzedaży kanałów społecznościowych zwiększa o 45 proc. liczbę szans handlowych w ciągu kwartału.

 • Text mining dla początkujących

  Agata Kielmer, Anna Kuropatwa

  Internet jest dziś ważnym źródłem wiedzy. Niestety, podsumowania ograniczają się do zestawień liczby wzmianek, źródeł wypowiedzi, najbardziej aktywnych publikujących etc. Tymczasem z tego, co ludzie piszą w sieci, możemy się jednak dowiedzieć znacznie więcej.

 • Odpowiednie reklamy dla odpowiednich oczu

  Tomasz Korczyński

  Czyż nie znamy wszyscy tego niesmaku, kiedy przez kilka dni ściga nas wszędzie reklama produktu, który właśnie zakupiliśmy? Rozwiązanie klasy DPM pozwala unikać takich sytuacji.

 • Jak wybrać narzędzie marketing automation

  Krzysztof Szarski

  Jak z gąszczu narzędzi marketing automation wybrać to właściwe i na co zwrócić uwagę przy planowaniu jego wdrożenia.

 • Cyfrowe inspiracje marketerów

  Scott Brinker

  Jeśli nie myślisz o tym dziś, jutro może być za późno. Przejście w środowisko cyfrowe. Otwarte źródła i wtyczki programowe. Konkurencja pionowa. Cyfrowe wszystko. Sztuczna inteligencja. To jest marketing. Tam są pieniądze.

 • Optymalizacja reklamy TV, personalizacja shoppingu

  Wybór redakcji

  W formie krótkich opisów pokażemy przykładowe narzędzia z dwóch wybranych kategorii IT dla marketingu: video advertising oraz optimization, personalization & testing.

 • Skąd się biorą innowacje?

  Maciej Tomkiewicz

  Żeby marketing wprowadzał w firmie innowacje, muszą zostać spełnione trzy warunki: wolne czas i zasoby, bezpieczeństwo tworzenia projektów i ich realizacji, propagowanie kultury prób i testów w firmie. W uzyskaniu wszystkich trzech pomaga zakup zdalny zasobów IT.

ANALIZY:

 

NARZĘDZIA:

 
 • Przekonaj się do ulotności

  Karolina Małagocka

  Dlaczego wielu marketerów lekcewazy social media? Bo nie traktujemy serio czegoś, co z natury jest ulotne.  »

 • Czego uczy „rewolucja” w zabawkach

  Karolina Małagocka

  Sytuacja z ogłoszeniem bankructwa przez Toys „R” Us wydaje się prosta. Gdy jednak spojrzymy na historię ich ruchów w biznesie internetowym, zauważymy niesamowite i pouczające zwroty.  »

 • Współczynnik zmartwień

  Michał Bednarski

  Po zalogowaniu się do Google Analytics niejednemu właścicielowi bloga, portalu czy sklepu online jeży się włos na głowie, gdy patrzy na bounce rate – współczynnik odrzuceń, czyli zmartwień.

 • Segmenty luksusu

  Dominika Trawka

  Luksus luksusowi nierówny. W ramach rynku dóbr luksusowych wyróżnić można kilkanaście segmentów. Jak różnią się od siebie marketingowo?

 • Kreatywne pomysły, kreatywne formaty

  Grzegorz Miller

  W socialu można bez większego skrępowania inspirować się treściami publikowanymi przez innych. Trzeba tylko nauczyć się wyłapywać kreatywne pomysły i kreatywne formaty. Oto moje cztery sprawdzone sposoby, jak to robić.

 • Socialowe inspiracje Toys „R” US

  Grzegorz Miller

  Przyjrzyjcie się kilku pomysłom na działania i wpisy w social mediach. Zebrałem je czterema sposobami, które opisałem w artykule.

 • Fantastyczny content: P+P

  Mariusz Ludwiński

  Najwyższy już czas, by podsumować ten rok i pokusić się o przewidywania na kolejny. Powinna to zrobić każda firma. Oba formaty (zarówno podsumowania, jak i przewidywania) to content o bardzo wysokim ROI!

 • Czasem tekst, czasem wideo

  Dominika Paruszewska

  Przypomnij branży, mediom i klientom o tym, co zrobiła twoja firma w minionych 12 miesiącach. Tylko jak można się najlepiej pokazać przy świadomości, że co sekundę w sieci pojawia się ponad 30 gigabajtów nowych danych?

 • Przegląd podsumowań i przewidywań

  Wybór redakcji

  Teksty, wideo, infografiki, listy i zestawienia– wybraliśmy do naszego przeglądu najatrakcyjniejsze i najbardziej wymowne przykłady możliwych do zastosowania form podsumowań i przewidywań.

 • Dzwonią świąteczne dzwonki

  Jonasz Wiercioch, Paweł Haberka, Anna Tywonek, Michał Lizner

  Wielu pracowników uważa wigilię firmową za stratę czasu i przykry obowiązek. Oto kilka wskazówek, które pomogą zorganizować to wydarzenie tak, żeby służyło polepszeniu atmosfery w firmie.

 • Prezent na pięciu poziomach

  Mariusz Ludwiński

  Jak zgarnąć z rynku świąteczną premię? Nie wystarczy, że odpalisz zwykłą promocję „Kup na prezent”. To zrobią wszyscy. Chodzi o to, aby wywołać na swoją prezentową ofertę prawdziwy i szalony popyt.

GŁOSY NA CZASIE:

 
 • Era kraftowości

  Tomasz Chmielewski

  Czy pośród coraz bardziej rozpychających się na półkach wyrobów rzemieślniczych znajdzie się jeszcze miejsce dla starej, poczciwej masowej produkcji?

 • BMW czy podróż dookoła świata

  Marcin Kuchno, Robert Tarnowski

  Milenialsi postrzegają luksus zupełnie inaczej niż ich starsi koledzy i koleżanki. Inaczej go też kupują i konsumują.

CASE STUDY:

 • Niewyświechtane case’y:
  Infografiki, dzięki którym rosną wskaźniki

  wybór redakcji

  Jaki content potrafi przyciągać kliki, lajki, zainteresowanie i leady przez wiele tygodni, miesięcy, a nawet lat? Dobrze zaplanowane infografiki! Oto przepis: wybierz popularne zjawisko, problem, zapytanie, dołóż listę lub zbiór krótkich wyjaśnień, przedstaw w atrakcyjnej formie wizualnej.

 • Hekko.pl:
  100 promocji w kilka dni

  Artur Pajkert, Jakub Dwernicki

  Jaki content potrafi przyciągać kliki, lajki, zainteresowanie i leady przez wiele tygodni, miesięcy, a nawet lat? Dobrze zaplanowane infografiki! Oto przepis: wybierz popularne zjawisko, problem, zapytanie, dołóż listę lub zbiór krótkich wyjaśnień, przedstaw w atrakcyjnej formie wizualnej.

 •  
  Taneczne TAKK dla funduszy

  Adrian Byłeń

  W poniedziałkowe przedpołudnie, 9 października 2017 r., podróżni i oczekujący w hali głównej warszawskiego Dworca Centralnego zostali zaskoczeni niecodziennym wydarzeniem. Na tle kolorowej scenografii, imitującej skandynawskie miasteczko, odbył się występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

 •  
  Dzikość wódki

  Marta Chalimoniuk-Nowak

  Stworzenie i wypromowanie zupełnie nowej marki wódki, i to w segmencie super premium, to zadanie dość karkołomne. Takie wyzwanie w 2015 r. podjęła Wyborowa Pernod Ricard.

SAMOUCZEK COPYWRITERA:

 
 • Zima za pasem: jakim autem dojedziesz?

  Bartosz Grędysa, Dominika Paruszewska, Piotr Długołęcki

  Jak zawsze o tej porze pogodowe celebrytki straszą nas nadchodzącą zimą stulecia. Obawy o szkodliwe efekty niskiej temperatury na przeróżne urządzenia i maszyny powinny być wodą na młyn producentów paliwa arktycznego i engine coachów z ich sales contentem pod hasłem „Czy silnik twojego auta jest naprawdę gotowy na 20-stopniowe mrozy?”.

TRENDY:

 
 • Smartfonizacja świata

  Piotr Prajsnar

  To właśnie smartfon otwiera wiele fenomenalnych SWOT-owych okazji na nowe przychody, wzmocnienie relacji z klientami, skuteczną komunikację. Tak rysuje się krajobraz globalnego biznesu.

FELIETON:

 
 • Marketing przyszłości

  Jan Hartman

  Dywagowanie o przyszłości nie jest wzorem odpowiedzialnego i ścisłego myślenia. A jednak: trzeba wiedzieć, dokąd się zmierza, aby móc korygować kurs i zachować kontrolę nad tym, co się robi.

 

SPIS TREŚCI WYDANIA DRUKOWANEGO

 
 
 

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celu ułatwienia Państwu korzystania z naszych stron, a także w celach statystycznych i reklamowych.
Ustawienia dotyczące zapisywania przez stronę plików cookies możecie Państwo sprawdzić i zmienić w ustawieniach używanej przeglądarki.

Wiem, Zamknij